Podzimní telecí Vítejte na stránkách Farního sboru Českobratrské církve evangelické v Telecím. Naleznete zde informace o životě sboru, kázání a sborové dopisy ke stažení, fotogalerii k prohlédnutí, něco z historie a rozpis aktivit. Pokud byste chtěli dát sboru dar, číslo bankovního účtu naleznete v kontaktech. Děkujeme, že na nás pamatujete.

zimní TelecíRozpis bohoslužeb (za normálních okolností)

1. neděle – Telecí 9:00 (jednou za dva měsíce Borovnice 11:00)
2. neděle – Pustá Rybná 9:15 (jednou za dva měsíce Borová 9:30)
3. neděle – Rodinná neděle - Telecí 9:00 (zvány jsou především děti)
4. neděle – (jednou za dva měsíce) Vysluhování Večeře Páně - Telecí 9:00
5. neděle – Telecí 9:00

V zimním období se bohoslužby konají ve vytápěném sále na faře.

K Večeři Páně (eucharistii) je zván každý pokřtěný(á), který(á) věří, že Bůh vzkřísil Ježíše Krista z mrtvých, vyznává jej jako Pána a přijímá jej jako hostitele.

Bohoslužby a další aktivity v nejbližší době:

• 12.6.    NE  9,15  společné bohoslužby v kostele v Pusté Rybné, far. Jan Hrudka
  • 19.6.   NE  9,00  rodinné bohoslužby v kostele v Telecím, far. Jan Hrudka
  • 26.6.  NE  9,00  bohoslužby v kostele v Telecím, far. Jan Hrudka
  • 3.7.    NE  9,00  společné bohoslužby v kostele v Telecím, far. Jan Hrudka
  • 10.7.  NE  9,15   bohoslužby v kostele v Pusté Rybné, far. Jan Hrudka
  • 17.7.  NE  9,30  společné bohoslužby v kostele v Borové, far. Jan Hrudka
  • 24.7.  NE  9,00  bohoslužby v kostele v Telecím, far. Jan Hrudka
  • 31.7.  NE  9,00  bohoslužby v kostele v Telecím, far. Jan Hrudka
  • 7.8.    NE  11,00 společné bohoslužby v Borovnici, far. Jan Hrudka
  • 14.8.  NE  9,15   společné bohoslužby v Pusté Rybné, far. Jan Hrudka
  • 21.8.  NE  9,00  bohoslužby v kostele v Telecím, far. Jan Hrudka
  • 28.8.  NE  9,00  bohoslužby v kostele v Telecím, far. Jan Hrudka
  • 4.9.    NE  9,00  společné bohoslužby v Telecím, far. Jan Hrudka
  •
  • Všechna shromáždění se už konají za víceméně všech možných situací. Ale respirátory, rozestupy a přípravek proti covidu je určitě k dispozici.

• Tak Pán Bůh s námi a zlý pryč.

Nedělní škola pro děti se v současné době nepřipravuje. Třetí neděli v měsíci (rodinnou) jsou však srdečně zvány na bohoslužby určené především pro ně. Rodinné neděle se přes zimu a podzim konají v sále evangelické fary a přes léto a jaro v kostele! A připravuje se pro ně místo ve sborovém sále i v kostele, kde si budou moci během bohoslužby malovat nebo něco vyrábět.

Pro zájemce rovněž nabízíme odvoz na bohoslužby, nebojte se zavolat přímo faráři: 604 112 384

Jsme i na facebooku!!! Klikni a mrkni.

Vážené sestry a bratři,

1. dubna byla v notářské kanceláři v Poličce podepsána kupní smlouva mezi sborem a obcí Pustá Rybná ohledně prodeje evangelické fary. 16.-18. července jsme zde měli návštěvu ze sboru z Lysé nad Labem. 12. září proběhla bohoslužba pod Zpívající lípou, která krátce nato vyhrála v anketě o Strom roku. Na čtvrtou adventní neděli nám v kostele posloužil občasný pěvecký sbor ze Březin zpíváním pod vánočním stromkem. Slavili jsme Vánoční svátky i s tradiční besídkou a zpíváním koled. Vyučování náboženství pokračovalo se dvěma školními dětmi.

V posledních měsících se též jedná o budoucnosti sboru. Přes stabilní příjem ze sborových sbírek nám poklesl pravidelný odvod na chod sborového života, tzv. salár. Br. farář minulý rok ohlásil, že do další volby v roce 2023 nejspíš nepůjde a zvažuje, co dál. Sbor se pravděpodobně bude muset spojit s někým z okolí, trochu o tom jednáme s Borovou.

Ze stavebních úprav plánujeme opravu věže a střechy kostela. Chystáme se natírat dveře a okna u kostela a na faře. S ministerstvem kultury jednáme o zapsání evangelického kostela mezi kulturní památky.

Pravidelně se schází nově vznikající pěvecký sbor vedený manželi Hanychovými v Pusté Rybné pod baptistickou modlitebnou č. 161, který bude zpívat zejména při pohřbech, ale někdy také při bohoslužbách a snad uskutečníme adventní nebo vánoční koncert.

Milí přátelí, žijeme v době plné obav, ať už neustále mutujícího viru nebo z nedávno propuknuté války na východ od nás. Přejeme vám, ať strach z budoucnosti nezakryje radost ze vzkříšení, které nastalo právě po jedné takové smrti. Tak na vzkříšení!

Děkujeme všem dárcům, kteří zvlášť v posledních měsících na náš sbor pamatují finančně, je to pro nás velkou pomocí i povzbuzením. Děkujeme i vám všem, kdo přispíváte na chod našeho sborového života. Věříme, že nám zachováte svou přízeň i nadále.

S pozdravem Božího provázení

Mgr. Jan Hrudka, Telecí 129, tel. +420 604112384